Komunikat dyrektora szkoły

Na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły nr 4/2016/17, z dniem 1 września 2016 roku wprowadza się następującą organizację ruchu w obrębie parkingu (placu) wewnątrzszkolnego:

1. Zabrania się wjazdu oraz parkowania pojazdów samochodowych, w tym pojazdów mechanicznych,  jak: motorower, skuter, motocykl, quad, za wyjątkiem pojazdów należących do pracowników szkoły, pojazdów dostawczych oraz pojazdów uprzywilejowanych policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, pogotowia energetycznego, pogotowia gazowego, straży gminnej.
  2. W obrębie szkoły dopuszcza się parkowanie rowerów w sposób, który nie utrudnia lub uniemożliwia parkowania i manewrowania pojazdom samochodowym pracowników oraz nie stwarza ryzyka przypadkowego uszkodzenia samochodów lub potrącenia osób. W tym celu uczeń zobowiązany jest zsiąść z roweru przed bramą wjazdową, a następnie wprowadzić go na teren szkoły. Opuszczając szkołę uczeń zobowiązany jest wyprowadzić rower poza bramę, a dopiero potem kontynuować jazdę.

Na strefę parkowania rowerów wyznacza się teren na tyłach szkoły, wzdłuż ogrodzenia (równolegle do budynku sali gimnastycznej).

1. Kategorycznie zabrania się zastawiania bramy wjazdowej pod rygorem odholowania pojazdu.
  2. Na obszarze parkingu znajdującego się poza obrębem szkoły, który funkcjonuje wg zasad parkingu publicznego - ogólnodostępnego, obowiązują przepisy ruchu drogowego.
  3. Wszyscy użytkownicy zobowiązani są do zachowania kultury jazdy, parkowania i maksymalnej ostrożności w trakcie wykonywania manewrów. Z uwagi na duże natężenie ruchu, zwłaszcza w godzinach rannych, uprasza się rodziców dowożących dzieci o sprawne odprowadzenie ich do szkoły.
Jesteś tutaj: Home Życie szkoły Aktualności Aktualności Komunikat dyrektora szkoły