POMAGAMY!!!

pomagamy19„Jakże byłoby pięknie,

gdyby każdy z nas mógł powiedzieć wieczorem:

Dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego…”

[Papież Franciszek]

Nasza wspaniała młodzież pokazuje swoim postępowaniem, że takie „gesty miłości wobec drugiego” są obecne wśród szkolnej społeczności. Akcje charytatywne zajmują szczególne miejsce w naszej szkole i zawsze zakończone są pełnym sukcesem.

I tym razem tak się stało. Po raz pierwszy włączyliśmy się w pomoc niesioną głodującym dzieciom z Afryki. Szóstoklasiści postanowili wspólnie zorganizować akcję, rozpowszechnić jej cele poprzez przygotowane plakaty, które zawieszono na szkolnych korytarzach i zainteresować tym ważnym tematem wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Codziennie, przez dwa tygodnie, dzielnie i odpowiedzialnie zbierali pieniądze, by później przesłać je dla potrzebujących. Udało się im zebrać kwotę 518,37 zł. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szczerość uczniowskich serc oraz płynące z nich dobro.

Nad całością akcji czuwała, dumna ze swoich wychowanków, wychowawczyni Anna Sus.