Śpiewająco-migająco- o tym, jak minęła lekcja muzyki w klasie 4.

żabkaNasi uczniowie już wielokrotnie udowodnili, że są ludźmi ambitnymi i zdolnymi. Możemy potwierdzić tę ogólnie znaną prawdę kolejnym dowodem. Tym razem czwartoklasiści zaskoczyli tym, jak sprawnie i poprawnie nauczyli się migać. Zajęcia, podczas których dzieci opanowały kilkanaście znaków języka osób głucho-niemych poprowadziła pani Iwona Szlag na prośbę nauczycielki muzyki. Piosenka o żabce Małgosi bardzo zaangażowała młodych ludzi. Nie mieli problemu z zapamiętaniem często złożonych znaków, słuchali w skupieniu słów pani instruktorki i powtarzali bezbłędnie wszystkie elementy. Chcieć to móc-potwierdza się ta dobrze znana zasada. I jeszcze jedno- może dzięki tym zajęciom na dłużej zostanie w uczniowskiej świadomości poczucie wdzięczności za to, że mogą na co dzień cieszyć się bogactwem dźwięków, które nas otaczają….