WYCIECZKA KLAS 7 i 6 do Nowego Sącza

kino łyżwy19Najbardziej straconym dniem jest ten, w którym się nie śmiałeś.

Nicolas-Sébastien Roch (Chamfort)

Wcale nie musi być daleko, by było pięknie i emocjonująco i radośnie….. Szkolna wycieczka do kina i na lodowisko, na którą udali się ze swoimi wychowawczyniami uczniowie klas 7 i 6 odbyła się 7 lutego 2019 roku. Omówmy punkty programu- te główne były dwa: obejrzenie filmu w kinie Helios oraz godzinna zabawa na lodowisku w Chełmcu. Oczywiście nie mogło zabraknąć czegoś, co stanowiło strawę dosłowną, a nie duchową. Tu z pomocą przyszły wszystkie punkty gastronomiczne, które znajdowały się w zasięgu wzroku i węchu. Że zaś było ich akurat kilka w pobliżu kina, każdy znalazł coś dla siebie.

Najpierw był film- historia , której opowiedzieć się nie da, bo słowa nie są w stanie oddać emocji, jakie towarzyszą widzom podczas seansu. Jak w skrócie przybliżyć ukazany temat? Określenie „piękny i wzruszający” pasuje, „dający do myślenia, zostający w pamięci, poruszający” –też się nadają, ale żadne z nich nie wystarczy. Najlepiej chyba powiedzieć – WARTO! Tylko tyle i aż tyle….Niech to będzie najlepsza rekomendacja obrazu „Chłopiec z burzy”……

A lodowisko? Jak zwykle miło było patrzeć na wysportowanych i tych, którzy robią coraz większe postępy w nauce jazdy na łyżwach. Wszyscy rozpromienieni, uśmiechnięci, rumiani na policzkach i beztroscy jak tylko się da. Takie chwile łączą i sprawiają, że te kilka godzin będzie wspominać się długo. I o to chodzi! Bo najważniejsze, aby umieć chwytać każdą chwilę i korzystać z okazji, które rozwijają duchowo , aktywizują i budują relacje z drugim człowiekiem. Wyjazd zorganizowały Panie Kamila Oracz- Ogorzałek i Katarzyna Kania. W opiece nad młodzieżą pomagała pani Paulina Zarzeka.