„Sensem życia jest znaleźć swój dar. Celem życia jest oddanie tego daru innym”. [Pablo Picasso]

DPS 18Nawiązując do cytatu Picassa możemy z dumą obwieścić, że uczniowie naszej szkoły, działający w Samorządzie Uczniowskim, odkryli swoje talenty (jakimi zostali obdarowani) i postanowili podzielić się nimi z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Mogilnie. Jak co roku jeździmy odwiedzić zaprzyjaźnione miejsce, bo wiemy, że jesteśmy tam mile widziani i zawsze ciepło przyjmowani. Tym razem pojechaliśmy, by wspólnie śpiewać pieśni patriotyczne, a także pokazać, że naszej młodzieży w sercach gra muzyka. Młodzi ludzie pragnęli się tym podzielić, wyśpiewując i grając na instrumentach ulubione utwory. W występie artystycznym wzięli udział: Hubert (kl.4), Lilka i Paulinka (kl.6), Pati, Karolka, Angelika, Wiktorie (U. i T.;)), Daria i Dagmara z kl. 7. Były również ósmoklasistki- Ania, Kasia, Jessica, Edytka i Julka, ale nie mogło również zabraknąć najstarszych gimnazjalistów- Alicji, Izy, Beaty, Martyny, Natalii, Justyny i Jakuba. Oprócz wspólnie spędzonych chwil, pozostawiliśmy smaczny upominek- upieczone ciasteczka, które są dziełem Beaty i Izy z klasy 3 gimnazjum. Po występie poczęstowano nas pysznymi słodkościami, którymi mogliśmy się zajadać w miłym towarzystwie. Opiekunki SU (P. Zarzeka i I. Szlag) dziękują podopiecznym za ogromne serca! I liczą na podejmowanie przez młodzież kolejnych pięknych inicjatyw.