Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy.

pierwsza pomoc18Dnia 22.10.2018 r. uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”. Dzieci z klas 0 – 3 zapoznały się z instrukcją udzielania pierwszej pomocy i postępowania w momencie zagrożenia życia. Obejrzały film instruktażowy pt. „Czy potrafisz ratować życie?”, a następnie, w sposób praktyczny, uczyły się udzielania pomocy. Uczniowie klasy 2 i klasy 3 bardzo dobrze pamiętali zasady udzielania pomocy oraz kontaktu telefonicznego z ratownikiem medycznym i służyli pomocą najmłodszym podczas ćwiczeń praktycznych.