Spotkania z policjantami

policjant1818 października z wizytą do naszej szkoły przybyło trzech funkcjonariuszy policji pracującychna terenie gminy Chełmiec. Panowie policjanci zorganizowali dla najmłodszych klas naszej szkoły – klas 0-3 – ciekawe pogadanki na temat bezpieczeństwa pieszych na drodze. Dzieci nie tylko uważnie słuchały porad funkcjonariuszy, ale również chętnie zadawały pytania. Policjanci rozmawiali z uczniami o ich zachowaniu na drodze oraz wyjaśniali, jak wiele ono znaczy dlabezpieczeństwawłasnego oraz kierowców. Szczególną uwagę zwrócili na obowiązek noszenia odblasków o zmroku.Na zakończenie spotkania dzieci mogły obejrzeć radiowóz, a w Librantowej rozległ się dźwięk syreny policyjnej. Trzecim gościem była Pani policjantka, która spotkała się ze starszymi uczniami szkoły. Dla dzieci z klasy 4 i 5 przygotowała prelekcję na temat cyberprzemocy. Natomiast młodzież - z klas 6-8 szkoły podstawowej oraz III gimnazjum - uświadomiła o odpowiedzialności prawnej nieletnich, którzy ukończyli trzynasty rok życia. Pani funkcjonariusz wyjaśniła, jakie konsekwencje ponoszą osoby w tym wieku względem popełnionych czynów wykraczających poza prawo. Spotkania te zostały zorganizowane w ramach udziału szkoły w Małopolskim Konkursie Odblaskowa Szkoła 2018r.