Małopolska w zdrowej atmosferze...

powietrze18oczyszczacz18

W ramach projektu „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” najmłodsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali od Pana Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego, oczyszczacz powietrza wraz z listem skierowanym do rodziców i nauczycieli. Z tej okazji w naszej placówce została przeprowadzona akcja edukacyjna o tematyce dotyczącej zanieczyszczeń powietrza dla dzieci 5 i 6 letnich oraz ich rodziców. Realizując program „Małopolska w zdrowej atmosferze”, uczestnicy dowiedzieli się co powoduje zanieczyszczenia powietrza i jakie są jego skutki. Wdrażany przez nas program spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz ich rodziców. Przeprowadzone doświadczenia uświadomiły uczestnikom z jak bardzo ważnym problemem stykamy się w obecnych czasach. Dbałość o czyste powietrze dotyczy nas wszystkich. Jego jakość to nasze zdrowie. Na podsumowanie akcji „Małopolska w zdrowej atmosferze” Pan Dyrektor Jarosław Rola wręczył oczyszczacz powietrza podarowany przez Marszałka Województwa Małopolskiego. Serdecznie dziękujemy.