„Bajdurek” 2018

bajdurek18„Bajdurkowe” spotkanie grupy teatralnej „Sami Swoi” było wyjątkowe i na pewno będzie miłym wspomnieniem. Nasi uczniowie pojawili się na deskach Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół”, by reprezentować naszą szkołę na 33. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży. W eliminacjach powiatowych , na terenie województwa Małopolskiego, wzięło udział 121 zespołów teatralnych, a spośród nich zostało wyłonione 24 grupy, które pojawiły się w Nowym Sączu. „Sami Swoi” znaleźli się w tym zacnym gronie, dzięki niezapomnianej sztuce pt „Świtezianka” i pokazali się na scenie z jak najlepszej strony. W dniu festiwalu siódmoklasiści z zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach pt. „Skrzydlate słowa”, gdzie pod bacznym okiem specjalistki w tej dziedzinie ćwiczyli poprawność językową, dykcje oraz emisję głosu. Nie zabrało śmiechu i zabawnych sytuacji. Jednak najbardziej zauważalne było zgranie klasy i wspólne podejmowanie inicjatywy.

Kolejnym punktem wydarzenia było oglądnie najlepszych przedstawień i możliwość skonfrontowania swych aktorskich umiejętności z rówieśnikami. Charakterystyczne zielone włosy chłopców, wcielających się w drzewa oraz nieziemskie makijaże dziewcząt przyciągały wzrok i zapadały w pamięci uczestników.

Pogodny nastrój, udany występ i doborowe towarzystwo było gwarancją wyjątkowych momentów.

Młodzieży towarzyszyli opiekunowie w osobach: Pani Pauliny Zarzeki, wychowawcy Jerzego Janowca i Pani Iwony Szlag.