Japonia w pięknej opowieści podróżnika.

podróżnik18W dniu 4 czerwca uczniowie naszej szkoły, zarówno ci najmłodsi jak i starsi mieli możliwość przenieść się na kilkadziesiąt minut do Kraju Kwitnącej Wiśni. Stało się tak za sprawą zaprzyjaźnionego z naszą szkołą podróżnika- pana Samuela. Grupa Trzask, której podróżnik jest przedstawicielem , jak zwykle zaprezentowała niezwykły pokaz slajdów, który ubarwiła trzymająca w napięciu opowieść. Było wzruszająco i strasznie, kiedy we wspomnieniach powrócono do wybuchów bomb atomowych w Hiroszimie i Nagasaki. Pośmiać się można było jak zwykle z przygód , których bohaterami były zwierzęta- tym razem małpy czy króliki. Uczniowie otwierali szeroko oczy widząc bezkresne miasta japońskie, olbrzymie skrzyżowania, wspaniale zorganizowaną sieć metra czy dyscyplinę panującą w jego wagonach. Cała opowieść trwała około 90 minut. Na pewno dużo bardziej zapadnie w pamięć uczniów niż sucha podręcznikowa wiedza. Za zorganizowanie spotkania odpowiadała pani Aniela Biedroń, która na co dzień poszerza nasze szkolne geograficzne horyzonty.