Szkoła Podstawowa im. Józefa Bieńka w Librantowej otrzymała tytuł „Złotej Szkoły”

dyp18Podczas konferencji w MCK Sokół zorganizowanej z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Zespołu Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej „Ostoja” w Nowym Sączu, Szkoła Podstawowa im. Józefa Bieńka w Librantowej otrzymała tytuł oraz dyplom „Złotej Szkoły” nadanej przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. W imieniu szkoły dyplom odebrał dyrektor Jarosław Rola. Wyróżnienie przyznane zostało za wdrożenie w bieżącym roku szkolnym programu wychowawczo - profilaktycznego „Golden five”. Program ten przygotowuje nauczycieli do wspierania procesu adaptacji uczniów w nowej szkole i radzenia sobie ze zróżnicowaniem w klasie. Nauczyciele poszerzają praktyczne umiejętności w następujących pięciu obszarach:

-         jak sprawnie zarządzać klasą;

-         jak budować dobre relacje z uczniami;

-         jak kreować dobry klimat w klasie;

-         jak budować relacje z rodzicami, by zachęcić ich do współpracy;

-         jak indywidualizować nauczanie, by zwiększyć motywację uczniów do nauki.

Golden Five w 2008 roku znalazł się na liście dwunastu wyróżnionych projektów uznanych za najlepsze przykłady dobrej praktyki na poziomie europejskim (Best Practice). W 2009 roku, ogłoszonym w Unii Europejskiej Rokiem Innowacyjności i Kreatywności, otrzymał brązowy medal Komisji Europejskiej za kreatywność i innowacyjne rozwiązania w doskonaleniu nauczycieli. Program jest jednym z kliku certyfikowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji programów wspierających proces wychowania uczniów.

Ponadto laurem „Złotego Nauczyciela” wyróżnieni zostali nauczyciele Szkoły Podstawowej w Librantowej, w osobach: pani Anny Sus, pani Katarzyny Kani, pani Kamili Oracz - Ogorzałek.

W trakcie konferencji dyrektor Zespołu Pomocy Psychologiczno - Pedagogicznej „Ostoja” pani Halina Czerwińska przekazała również okolicznościowy dyplom i podziękowania dyrektorowi Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu panu Radosławowi Potoczkowi za wspieranie przedsięwzięć edukacyjnych oraz realizację programu profilaktyki zintegrowanej „Archipelag Skarbów” we wszystkich szkołach gminy Chełmiec. Takie samo wyróżnienie otrzymał prezes Stowarzyszenia „Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny” w Chełmcu pan Paweł Bogdanowicz za inicjowanie i podejmowanie działań społecznych ukierunkowanych na wychowanie młodych ludzi do wartości.