Stara Baśń 2018

Grybów1825 kwietna uczniowie klasy 2 gimnazjum odebrali nagrodę w konkursie „Biznes z klasą”. Była nią wycieczka do „Starej Baśni” w Grybowie. Stara Baśń to obiektw klimacie staropolskiego zamku, który pozwala poczuć ówczesną atmosferę. Uczniowie przechadzali się galeriami prawdziwego, czterometrowego muru połączonego z dwoma basztami w swoisty system fortyfikacji. Z ich szczytu rozpościerał się piękny widok na okolicę. Przebywali w przytulnych, tradycyjnych wnętrzach wykończonych w kamieniu, cegle i drewnie. Nastrój Starej Baśni dodatkowo podkreślały pieczołowicie dobrane elementy wystroju, starodawne przyrządy i eksponaty. Uczniowie spróbowali strzelać z łuku, wzięli udział w „turnieju rycerskim”, przebierali się w stroje z epoki… Zwiedzanie zamku młodzież zakończyła przy grillu, posilając się smakowitymi kiełbaskami.