„W sercu gra muzyka…”

tramp18Wtorek 6 lutego okazał się dniem przepełnionym muzyką, która gra w sercach naszej młodzieży gimnazjalnej, a w szczególności: Ani, Adze, Jolce, Kamili, Madzi, Weronice i Wiki, a także nieobecnej w tym dniu, ale towarzyszącej mentalnie Beacie. Dziewczęta wzięły udział w XXV Gminnym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Tramp", który odbył się w Szkole Podstawowej w Chełmcu. Zaprezentowały się na scenie w pięknych strojach, oddających klimat piosenki, jaką wykonywały („Na dansingu”) w zmienionej zupełnie aranżacji. Podzieliły się zadaniami i tak wokalne partie należały do Agi, Jolki, Weroniki i Wiki, która dodatkowo zachwycała tańcem, a akompaniament  był w rękach Ani- gra na gitarze oraz Kamili i Madzi, które przygrywały na skrzypcach. Zanim jednak doszło do konkursowego występu, gimnazjalistki profesjonalnie zaprezentowały plakat, który przedstawiał zespół „Librantowianie”. Konkurencja, jak co roku, była ogromna, a wykonania tak zróżnicowane, że stanowiło to ciekawe zestawienie muzycznych zmagań. Nasze uczennice z klasą zakończyły swój udział w tymże festiwalu, plasując się tuż za podium. Mamy nadzieję, że dziewczyny będą dbały o swoje talenty i rozwijały dalej umiejętności, które są ich wielkim potencjałem. Uczennice przygotowywała do konkursu Pani P. Zarzeka, a opiekę w trakcie jego trwania sprawowała Pani I. Szlag.