Klasa 6. „na lodzie”

lasershot18„Śmiech jak słońce, spędza zimę z twarzy ludzkiej”

W.Hugo

My się zimy nie boimy, a zwłaszcza takiej, kiedy mróz w parze ze słońcem witają dzień.

Co innego zima na twarzy- jej mówimy zdecydowane: nie!

W ostatnim tygodniu nauki przed feriami szóstoklasiści z Panią Wychowawczynią postanowili nieco rozgrzać się podczas doskonałej zabawy na klasowej wycieczce. Wcale nie trzeba jechać daleko, by bawić się doskonale. Wystarczyli chętni do podjęcia wyzwania towarzysze oraz miejsca, które dają warunki do aktywnego spędzenia czasu. Wybór młodych żwawych padł na Laser Shot (miejsce doskonale obeznane i oswojone) oraz lodowisko w Chełmcu (gdzie w ruch poszły upominkowe karnety). Zacięta rywalizacja w pierwszym punkcie wycieczki przyniosła zwycięzców, dużo uśmiechu i podziw na twarzach właścicieli. Drużyny dobrane losowo pokazały, że w grupie siła a współpraca zawsze przynosi doskonały efekt. Na koniec pamiątkowe zdjęcie z dyplomami, krótki odpoczynek i można było udać się w dalszą drogę. Piękna tafla lodowiska czekała już na rozemocjonowanych Laser Shotem uczniów. Godzinna jazda przyprawiła młodych sportowców o rumieńce, a słońce, które zaglądało na taflę poprawiało humor po upadkach. Trzeba przyznać, że nawet Ci, którzy uczą się jeździć, poczynili już duże postępy. Najważniejsze, ze wzajemna pomoc, wsparcie duchowe i dobre rady to coś, czego w zespole szóstoklasistów nie brakuje. Po zejściu z lodu jeszcze tylko porcja słodyczy w postaci gorącej czekolady i rozgrzani od środka łyżwiarze mogli spokojnie usiąść w busie. Droga powrotna minęła wśród zachwytów nad mile spędzonym czasem i pięknym zimowym dniem, który jeszcze się nie skończył. Wprawki do ferii poczynione, odliczanie do wolnego czas zacząć…. Wyjazd swoich podopiecznych zorganizowała Pani Kamila Oracz-Ogorzałek. W opiece nad uczniami pomagała Pani Paulina Zarzeka.