„Sami Swoi” po raz pierwszy wystąpili podczas IV edycji Sądeckich Konfrontacji Artystycznych Talentów

Skat17We wtorek 9 maja 2017 roku szóstoklasiści zadebiutowali na scenie teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. „Sami Swoi” wystąpili przed szerszą publicznością, „szerszą” także o swoich kolegów i koleżanki z klasy IV, którzy wspierali ich zmagania sceniczne. Należy wspomnieć, że mają również przyjaciół w gimnazjum- Ania i Wiki profesjonalnie zajęły się zarejestrowaniem tych wyjątkowych chwil.

Powróćmy do bohaterów tego dnia. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w scenkach kabaretowych pt. ”Nie z tej baśni, czyli w poszukiwaniu swojego miejsca w świecie”. Kto poszukiwał swojego lokum? Dobre pytanie… Głupiutki Czerwony Kapturek wraz ze swoją przebojową Babcią… nieco sfrustrowany Wilk, jak również poszukujący Kopciuszka Królewicz i Książę- szukający Śpiącej Królewny..Nie zabrakło więc i owych dziewcząt. Pojawił się nieoczytany rybak i jego oczytana małżonka, która oparła się namowom akwizytora (nie wróżbity- Macieja)… Postaci nie znalazłyby się w swoich historiach, gdyby nie wszechwiedzący narratorzy, którzy przeprowadzili widzów przez skomplikowane wątki i nieoczekiwane zwroty akcji.

Spotkanie z teatrem ma magiczną siłę przyciągania. Grupa teatralna „Sami swoi” (którą stanowią szóstoklasiści- bez wyjątku;)) pokazała, że bliska ich sercu jest właśnie taka forma przekazania emocji. Młodzi aktorzy udowodnili, że pojawiająca się trema może jedynie motywować i sprawiać, że jest się jeszcze lepszym… Czy połknęli przysłowiowego bakcyla??? Czy będą kontynuować występy sceniczne??? Podobno TAK, co bardzo cieszy i dodaje wiary w to, że kreowanie niewirtualnego świata jest równie pociągające.

Opiekunka grupy-I.Szlag- dziękuje: swoim podopiecznym za całe serce, jakie włożyli w przygotowania, Pani Paulinie Zarzece za przeobrażenie uczniów w odgrywane postaci (metamorfozy godne uwiecznienia:-)), a także Pani Katarzynie Kani i wychowankom (z klasy IV) za wsparcie na widowni.

A niebawem…

c.d.n.