„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” [Papież Franciszek]

gotowanie17Każdy z nas powinien zapytać siebie, podążając za myślą papieża, czy istnieją takie wieczory, w których odpowiedź brzmi- „TAK”? Wśród nas są ludzie, którzy czynią dobro. Chętnie angażują się w akcje niosące pomoc drugiemu człowiekowi. Uczniowie naszej szkoły wielokrotnie udowadniali, że potrafią mieć serce na dłoni. I tym razem tak było. Dziewczyny z klasy I gimnazjum- Martyna Trzajna, Beata Bieniek, Patrycja Rosiek, Emilia Fedko i Natalia Połomska- postanowiły zakasać rękawy, wziąć się do pracy i wspomóc gotowanie dla ludzi bezdomnych. 14 kwietnia obchodzony jest w Polsce Dzień Ludzi Bezdomnych, a kilka dni wcześniej, w budynku firmy Vorwerk przy ul. Krańcowej (producenta m. in. urządzenia Thermomix) odbyło się wielkie gotowanie. Dlaczego wielkie? Już rozwiewamy wątpliwości. Tego dnia nasze uczennice i pozostali wolontariusze przygotowali 70 obiadów. Co serwowała kuchnia? Tylko zdrowe, pełnowartościowe i smaczne menu- zupę ogórkową, pulpety w sosie pomidorowym z kaszą i surówką oraz pyszne ciasto na deser. Wykonanie tylu porcji było możliwe, gdyż wszyscy mieli profesjonalny sprzęt kuchenny- Thermomix. Z relacji naszych dziewcząt wynika, że niesienie wsparcia ludziom potrzebującym dodaje energii do kolejnych działań, a po każdej takiej akcji pozostaje niedosyt, bo ma się wrażenie, że można było więcej. W tym szczególnym dniu- przepełnionym życzliwością, wspólnym działaniem, konkretnym celem- udało się podać pomocną dłoń, ale na tym nie koniec, bowiem stanie się to naszą nową szkolną tradycją.