Odkrywamy tajemnice MMC Brainville.

Braiwill17W miniony czwartek (20.04.2017) uczniowie klasy V oraz Martynka i Karolina z klasy IV wybrali się na długo wyczekiwaną wycieczkę do nowosądeckiego parku technologicznego. Każdy z uczestników wyjazdu wielokrotnie mijał okazały i bardzo nowoczesny budynek zastanawiając się czym zajmują się ludzie którzy w nim pracują i w końcu nadarzyła się okazja aby to sprawdzić. Na początku klasa wzięła udział w „wirtualnym spacerze” po Parku, podczas którego zaprezentowano wszystkie studia multimedialne mieszczące się w Brainville, a co najważniejsze konkretne efekty ich pracy na przykładowych realizacjach. Były to między innymi studio TV, dźwiękowe, animacji i efektów specjalnych, grafiki 2D i 3D, korekcji koloru, skanowania i druku 3D oraz Motion Capture. Następnie piątoklasiści zostali oprowadzeni po wszystkich tych miejscach, które widzieli podczas prezentacji. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem ilości i jakości profesjonalnego sprzętu oraz wszystkiego co mijali na swojej drodze. Zwieńczeniem wycieczki były jednak warsztaty z grafiki 3D, w czasie których młodzież tworzyła swój własny model szklanki dbając aby ich prace były doskonałe pod każdym względem. Sama praca była dość skomplikowana- mnóstwo drobnych kroków, które po półtorej godziny doprowadziły do powstania wymarzonego modelu. W tym miejscu należy podkreślić zaangażowanie pana instruktora, który starał się ze wszystkich sił aby pomóc wszystkim młodym informatykom. Wizyta w Parku Technologicznym okazała się być strzałem w dziesiątkę- opiekunki ( wychowawczyni klasy V oraz Pani Agnieszka Machowska- Leśniak) dowiedziały się, że marzeniem kilku osób jest praca właśnie w tym miejscu.