Czy mnie jeszcze pamiętasz?

czy mnie jeszcze pamietasz16To wiele mówiące hasło 2. Gminnego Konkursu Piosenki Poetyckiej przyświecało 22 listopada 2016 roku uczestnikom rywalizacji w Librantowej . Konkurs propaguje i oswaja młodych wrażliwych ludzi z twórczością Wielkich Artystów polskiej sceny muzycznej. Przedstawiciele szkół z Chełmca i Librantowej udowodnili, że pamiętają doskonale fakty z biografii Czesława Niemena, który był bohaterem tegorocznych zmagań. Ciekawe i wymagające kreatywności konkurencje zachęciły uczestników do zaprezentowania talentu wokalnego, poetyckiego i aktorskiego- nie ma to jak kalambury czy puzzle a la Niemen. Atmosferę i niepowtarzalny nastrój tworzyły wplecione w scenariusz utwory wokalisty, bardzo znane i te mniej popularne. Uczestnicy, mimo zaciętej rywalizacji, bawili się znakomicie. Nad całością tego poetyckiego spotkania czuwał Pan Dyrektor Jarosław Rola, surową rolę głównego jurora pełniła Pani Iwona Szlag, jedna z organizatorek konkursu. Oprawą techniczną zajęli się uczniowie klasy III gimnazjum. Ze swojego zadania wywiązali się bardzo profesjonalnie. Dziękujemy ! To właśnie uczennice tej klasy reprezentowały Librantową w rywalizacji. A punkty? - przyznawała je Pani Jesień, która już na dobre zagościła się w okolicach Librantowej. Chociaż każda z drużyn była bardzo dobrze przygotowana, nie było łatwo. Drużyny o I miejsce walczyły w dogrywce ( po wszystkich konkurencjach w każdym kapeluszu na punkty znalazło się 11 kasztanów!). Z jakim rezultatem? Jak na dobrych gospodarzy przystało, Librantowa oddała laur zwycięstwa- nie tak całkiem dobrowolnie oczywiście!. Zwycięzcami II Gminnego Konkursu Piosenki Poetyckiej okazali się Mili Goście, czyli zespół ze szkoły w Chełmcu. Gratulujemy Mistrzom!. Nagrody- podwójne bilety do kina na pewno umilą wybraną wolną chwilę i przywołają w pamięci dzisiejsze spotkanie. Organizatorki II Gminnego Konkursu Piosenki Poetyckiej: Iwona Szlag i Paulina Zarzeka zapraszają na kolejną edycję za rok….   Wtedy znów będzie można zanucić słowa : „Czy mnie jeszcze pamiętasz?”, tym razem w kontekście zespołu….- ale o tym na razie sza!