Lekcja z policjantem

Policjant 16Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu odwiedzili naszą szkołę. Dzieci z klas 0-3  miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszami policji. Tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze i zasady poruszania się przez pieszych. Ciekawskie maluchy miały dużo do powiedzenia i zadawały sporo pytań gościom. Policjanci uwrażliwili uczniów na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu ma służyć noszenie odblasków. Największe zainteresowanie wzbudziło wyposażenie policjantów drogówki i działanie różnych urządzeń takich jak radar czy alkomat. Dzieci przymierzały elementy munduru. Uczniowie mogli obejrzeć radiowóz policyjny, uruchomić światła i syrenę. W tym szczególnym dniu poświęconym bezpieczeństwu Pani Danuta Bernady oraz Pani Paulina Witek zorganizowały zajęcia o pierwszej pomocy. Rozpoczęły się one od obejrzenia krótkiego filmu, który zawierał wskazówki prawidłowego zachowania w sytuacji zagrożenia życia. Prowadzące przedstawiły zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci wraz z nauczycielami wykonywały czynności ratujące życie przy użyciu fantomów. Działania te były podejmowane w ramach tegorocznej akcji „Odblaskowa Szkoła”.