Śladami św. Świerada – rejs statkiem – „Skamieniałe Miasto”

Rożnów16W tym roku szkolnym dzieci z klas I-III szkoły podstawowej wyruszyły na wycieczkę trasą Tropie – Rożnów – Ciężkowice. Uczniowie śladami św. Świerada zwiedzili pustelnię i kościół w Tropiu. Przewodnik krótko opowiedział dzieciom historię życia owego świętego. Kolejnym punktem wyprawy był Rożnów i rejs statkiem po jeziorze Rożnowskim. Niektórzy po raz pierwszy w swoim życiu mieli okazję płynąć statkiem. Kapitan wraz z pasażerami opłynął wyspę Grodzisko zwaną „Małpią Wyspą”. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły okazali się wytrwałymi podróżnikami. Dalej udali się do Ciężkowic. Tam zwiedzili rezerwat przyrody „Skamieniałe Miasto”, którego atrakcją są fantazyjnie ukształtowane skały i związane z nimi legendy. Na zakończenie dzieci obejrzały zbiory muzeum przyrodniczego m.in. ptaki, ssaki, owady, modele roślin. Dużo wrażeń zapewniły efekty świetlne i dźwiękowe oraz stanowiska interaktywne. Najciekawszym okazał się„rejs batyskafem” czyli prezentacja edukacyjno-ekologiczna przygotowana w technice 3D, dzięki której dzieci przeniosły się w podwodny świat rzeki Biała. W czasie wycieczki opiekę na dziećmi sprawowały Pani - Aniela Biedroń, Renata Zielińska, Paulina Roguz, Paulina Mirek, Kamila Oracz – Ogorzałek.