„Segreguj odpady – dbaj o środowisko” – warsztaty.

Segreguj odpadyW Szkole Podstawowej w Librantowej odbyły się niedawno warsztaty promujące segregację śmieci, zorganizowane w ramach projektu „SEGREGUJ ODPADY- DBAJ O ŚRODOWISKO”, realizowanego przez Gminę Chełmiec. To już druga edycja tego projektu, a udział dzieci klas 0 – 6 w warsztatach, prowadzonych przez Panią z Ojcowskiego Parku Narodowego, był wspólnym sukcesem nauczycieli, rodziców oraz uczniów klas 1 - 4, którzy zaangażowali się w edukację postaw ekologicznych. Dzieci wykonały rzeźby z materiałów z recyklingu, a następnie opisały inicjatywę dotyczącą segregacji śmieci i prawidłową nimi gospodarkę w swoim środowisku.

Nie sposób nie wspomnieć tu pierwszą edycję konkursu pod takim samym tytułem „Segreguj odpady”, która miała miejsce w miesiącu czerwcu br. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wykonywały wówczas na zajęciach plastycznych piękne plakaty przedstawiające korzyści wynikające z segregacji odpadów.

Mamy nadzieję, że powyższe działania uświadomiły dzieciom problem nadmiernej ilości odpadów, zwiększyły wiedzę na temat zbierania i segregowania odpadów opakowaniowych do powtórnego wykorzystania, a także zakupu produktów ekologicznych.