Dzień Edukacji Narodowej

Dzień nauczyciela14 października w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia wszystko było wyjątkowe. Już o 8:00 szkolna społeczność spotkała się na uroczystej Mszy Świętej odprawianej przez księdza proboszcza Henryka Osorę. Po wspólnej modlitwie rodzice, nauczyciele i uczniowie udali się do szkoły. Młodzi ludzie spotkali się ze swoimi wychowawcami w klasach na lekcji wychowawczej a około godziny 10:00 wszyscy zgromadzili się na sali gimnastycznej, by obejrzeć akademię przygotowaną przez uczniów klas 0, 1, II i I gimnazjum.

Opiekę nad młodymi artystami sprawowały Panie: Danuta Bernady, Paulina Roguz, Czesłąwa Gadzina, Edyta Grześków, Joanna Janus. Występy aktorów z klasy II gimnazjum nagrodzono gromkimi brawami. Zarówno pani doktor (Agnieszka Uszko), jak i wykończony swymi obowiązkami nauczyciel (Irek Zając) wywołali swym aktorstwem uśmiech na twarzach zgromadzonych. Wokalne popisy Ani, Kingi i Agnieszki z II gim zachwyciły słuchaczy. Dużo uroku miał też występ Natalii, Oli, Iwony, Łucji, Magdy i Dominiki z I gim. Dziewczyny wdzięcznie wcieliły się w role nauczycielek, które mówiąc w skrócie nie miały lekko…

Akademię zakończył przemówieniem pan dyrektor Jarosław Rola, który podziękował organizatorom występu, złożył życzenia wszystkim nauczycielom oraz wręczył nagrody okolicznościowe.

Dzień minął w miłej atmosferze, która miejmy nadzieję pozostanie z nami jak najdłużej….