Jak rozjaśnić egipskie ciemności? Tylko wiedzą! Podróżnik 2024

podróż2423 kwietnia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z podróżnikiem z grupy „Trzask”. Tym razem do Librantowej zawitał pan Krystian Pyrzak, który opowiadał młodym ludziom o Egipcie. Kraj, do którego podróżuje wielu turystów może być wciąż nieodkryty i tak chyba było tym razem. Kultura, język, jedzenie-wszystko tak odmienne od dobrze nam znanych europejskich. Bo Egipt to nie tylko palmy, Sfinks i wielbłądy. Wczasy w egipskich kurortach niewiele zaś mają wspólnego z życiem zwykłych obywateli. Żeby więc dobrze poznać obyczaje i smaczki tego kraju, wystarczyło wsłuchać się w opowieść pana Krystiana. Można było poznać tajniki czytania egipskiego pisma, zobaczyć jak mumifikuje się Rolnika (na szczęście Marcin z klasy 5. wyszedł z doświadczenia bez uszczerbku na zdrowiu), jak wygląda egipski pantofel z najwyższej jakości skóry i w obowiązujących trendach. Piękne były też prezentowane naczynia, tak dalekie w estetyce od tych promowanych w pewnym szwedzkim sklepie. Lekcja piękna i pouczająca okraszona przy okazji smaczkiem, w postaci słodkich upominków dla najuważniejszych słuchaczy. Tę piękną przygodę mogli przeżyć uczniowie nie ruszając się z Polski. 70 minut upłynęło bardzo szybko, ale wiedza, którą udało się poszerzyć na pewno na dłuższy czas zostanie w uczniowskiej pamięci. Za zorganizowanie spotkania dziękujemy pani Anieli Biedroń.