Piękna akcja z okazji Światowego Dnia Osób w Kryzysie Bezdomności

bez24Brat Albert Chmielowski mawiał, że trzeba być dobrym jak chleb. To powiedzenie ma podwójne znaczenie dla tych, którzy znajdują się w jakimś życiowym kryzysie. Wtedy często doświadcza się nie tylko braku chleba jako pokarmu dla ciała, ale i dobra od innych, co może być najpiękniejszą strawą dla duszy. Z okazji Światowego Dnia Osób w Kryzysie Bezdomności pani Paulina Witek postanowiła zorganizować piękną akcję, w którą włączyła nasze siódmoklasistki. Natalia, Ola, Ania, Oliwia, Justyna, Magda i Jessica pod opieką pani Pauliny udały się do siedziby firmy Vorwerk w Nowym Sączu. Ich zadaniem było przygotować smaczny i pożywny posiłek dla mieszkańców Domu Brata Alberta. Słowo posiłek jest chyba delikatnym niedoprecyzowaniem, bo należy podkreślić, że dziewczyny przygotowały aż 400 pulpetów, odpowiednio pokaźną ilość ziemniaków i mnóstwo innych smacznych kąsków, które w prosty sposób można wykonać przy pomocy Thermomiksów. To już kolejny raz nasi uczniowie mają ręce gotowe do pracy i ogromną chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dziękujemy za to, że można na Was liczyć i mamy nadzieję, że wasze serca na zawsze pozostaną otwarte na bliźniego w potrzebie.