V Gminny Konkurs Kaligraficzny i Mistrzyni Kaligrafii z Librantowej

V Gminny Konkurs Kaligrafii23Ten zaszczytny tytuł przypadł w tym roku naszej Justynie Gołąb z klasy 5. Uczennica, chociaż należała do młodszych reprezentantów swojej kategorii wiekowej (klasy 4-7), pokazała, że sukces nie zależy od niczego innego jak talent i wytrwałe dążenie do celu. W młodszej grupie dzieci naszym reprezentantem był Radosław Rzepka z klasy 3. Obojgu zadanie konkursowe przysporzyło wiele dobrej zabawy. Należało przepisać wiersz, wykonać inicjał i nie pomylić się  podczas pracy w najmniejszym stopniu. Cieszymy się, że w Librantowej rosną młodzi miłośnicy pięknego i starannego pisania. Litery stawiane przez Justynę i Radka wzbudzają zachwyt i nostalgię za czasami, gdy piękne pismo i sztuka jego tworzenia były wymaganym standardem. Kto wie, może uda się do tego wrócić, w końcu mamy na swoim podwórku wspaniałych kaligrafów, którzy od dziś mogą  śmiało mówić, że należą do grupy najlepszych w Gminie. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowała pani Paulina Zarzeka.