Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Artykuły

WCZORAJ PASOWANIE NA UCZNIA – DZISIAJ NA RYCERZA …

   ks23W nagrodę za trud przygotowań i aby uczcić bardzo ważne wydarzenie, jakim było wstąpienie pierwszoklasistów w szeregi społeczności szkolnej, wychowawczyni – pani Aniela Biedroń zorganizowała niezwykłą podróż do przeszłości – do Krainy Smoka Grynbossa, czyli do Zamku Stara Baśń w Grybowie. Tu w potężnej sali zamkowej pod okiem pań animatorek oraz przy pomocy bogato zdobionych strojów i niezwykłych rekwizytów uczniowie mogli wcielać się w postaci z czasów średniowiecza – króla, królową, księżniczkę, damę dworu, giermka, rycerza. Mieli też okazję nauczyć się kroków tańca dworskiego i zatańczyć go w rytm słyszanej melodii. Kolejną atrakcją pobytu dla odważnych rycerzy było strzelanie z łuku oraz udział w turnieju kopistów na koniach, podczas którego radości, pozytywnych emocji i niezwykłych wrażeń nie brakowało. Następnie po bardzo wyczerpujących potyczkach rycerskich, dzielni uczniowie skierowali swe kroki w stronę murów obronnych i znajdujących się tam wieżyczek, w których mogli poznać tajemnice księżniczek.

     W odkrywaniu tajemnych lochów, wysokich wież i w poszukiwaniu niezliczonej ilości różnorodnych smoków pierwszakom towarzyszyli uczniowie z klasy trzeciej z wychowawczynią panią Renatą Zielińską.

       Pod koniec pobytu w tym magicznym miejscu uczniowie mieli okazję zaopatrzyć się w przeróżne pamiątki związane z dawnymi czasami.

       W czasie tej wyprawy towarzyszyła nam i wspierała w opiece nad księżniczkami i rycerzami pani Anna Sus.

Jesteś tutaj: Home