Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Artykuły

ZAELEKTRYZOWANI do wiedzy. FIZYKA I CHEMIA NA NIEZWYKŁEJ LEKCJI PRAKTYCZNEJ

fiz23W piątek 20 października nasz szkołę odwiedziła grupa Zaelektryzowani. Jest to zespół pasjonatów, który dzieli się wiedzą o tym, z czego zbudowany jest świat (chemia) i jakie siły na niego działają (fizyka). Dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, którzy ukończyli studia na kierunku fizyka i chemia, nasi uczniowie mogli zobaczyć, jak bardzo wiedza z tych dziedzin przydaje się w życiu. Niezwykłe w swej prostocie doświadczenia zachwycały, bo pokazywały młodzieży, że bogatym w wiedzę żyje się łatwiej. Emil, który prowadził spotkanie, na każdym kroku udowadniał, że nauki przyrodnicze to nieodłączny element naszej codzienności. W doświadczeniach przez niego prezentowanych brali udział sami widzowie. I tak oto Hubert „Malina” dowiedział się, jak w prosty i szybki sposób, a co ważniejsze- bez wysiłku, napełnić powietrzem kilkumetrowy rękaw do pieczenia. Julka, Krzysztof i Marcin przekonali się, że nie tak łatwo jeździ się na rowerze, w którym kierownica działa „na odwrót”. Julia, Wiktor i Tomek przemówili do zgromadzonych inaczej niż zwykle, bo głosem zniekształconym przez hel. Zadań i co ważne- uśmiechu było co niemiara. To takie wspaniałe, że można się uczyć przez zabawę. 45 minut z wykładowcą- Emilem minęło bardzo szybko. Dzieci bogatsze o praktyczną wiedzę udały się do sal lekcyjnych z przekonaniem, że nauka to przywilej i bardzo potrzebny element życia. Podobną lekcję odebrali uczniowie klas młodszych, bo na zaszczepienie miłości do nauki i wiedzy nigdy nie jest za wcześnie.

Jesteś tutaj: Home