Targi Edukacyjne 2023

TE23W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klasy ósmej, pod opieką Pani wychowawczyni Pauliny Witek oraz Iwony Roli, udali się do Nowego Sącza na „Sądeckie Targi Edukacyjne”.

Celem tego spotkania było zapoznanie się z ofertami około trzydziestu sądeckich szkół ponadpodstawowych, rozmowy z przedstawicielami placówek- nauczycielami i uczniami, a także zebranieulotek informujących o profilach w roku szkolnym 2022/23. A wszystko po to, żeby podjąć, już niedługo, ważną decyzję o dalszym kształceniu. Podczas wydarzenia nasi uczniowie mogli dowiedzieć się wielu cennych informacji u samego źródła, a nie jak do tej pory ze stron internetowych.

Tego poniedziałkowego poranka najstarsi uczniowie naszej szkoły zwiedzali również Nowy Sącz. O wydarzeniach, które miały miejsce tak blisko, opowiadał historyk – Pan Artur Franczak. Przemierzając ulice miasta, opowiadał o ludziach i wydarzeniach z czasu II wojny światowej. Przybliżał młodzieży wiedzę o holokauście. Przekazywał fakty, o których należy pamiętać i nigdy nie należy zapomnieć.

Bardzo dziękujemy Panu przewodnikowi za poświęcony czas i zapoznanie z ważnymi historycznymi wydarzeniami, a Panu Dyrektorowi za zorganizowanie spotkania.