Komunikat Dyrektora Szkoły z dnia 2.09.2020 r.

Librantowa, 2.09.2020 r.

Komunikat

Uprzejmie informuję, iż zgodnie z przepisami prawa oświatowego, statutem szkoły oraz wskazaniami kuratorium oświaty, opieką świetlicową objęte są w pierwszej kolejności dzieci uczęszczające do szkoły, a więc UCZNIOWIE, w szczególności z kl. 1-3. Świetlica nie jest i nie może być traktowana jako stałe przedłużenie funkcji pracy oddziału przedszkolnego. Wielokrotnie zwracałem uwagę, iż dziecko wymagające całodziennej opieki powinno uczęszczać do przedszkola, którego zakres zadań oraz możliwości organizacyjne są znacznie większe niż oddziału przedszkolnego (stałe, regularne posiłki, leżakowanie, większa liczba wychowawców, dostosowane łazienki i toalety). Przypominam również, iż zgodnie z zasadami rekrutacji, opieką świetlicową objęci są UCZNIOWIE, ze względu na:

-        - czas pracy rodziców (potwierdzony na wniosku przez pracodawcę),

-       -  utrudniony dojazd (rodzina mieszka w znacznej odległości od szkoły),

-       -  inne okoliczności (np. konieczność opieki nad dzieckiem poniżej 1 roku życia).

Dodatkowo informuję, iż ze względu na sytuację pandemiczną oraz minimalne wymagania powierzchniowe, tj. 1,5 m.2 na ucznia, liczba dzieci na świetlicy w SP w Librantowej nie może jednorazowo przekroczyć 15 osób.

Szanowni Rodzice,

W okresie rekrutacji (luty - marzec b.r.) za pośrednictwem wychowawców klas zwróciłem się do Was z prośbą o złożenie stosownych deklaracji uczęszczania dziecka na zajęcia świetlicowe. Jest to wymóg formalny nakładany na dyrektora szkoły przez organ prowadzący, w celu rozeznania potrzeb organizacji i pracy świetlicy. Niestety odzew był znikomy.

Z uwagi na powyższe każdy jeden wniosek o przyjęcie dziecka z oddziału przedszkolnego na świetlicę będzie rozpatrywany indywidualnie. Oznacza to, że w uzasadnionych sytuacjach, doraźnie lub na krótki czas (np. do zakończenia zajęć przez starsze rodzeństwo lub odebrania przez rodzica), dziecko z oddziału przedszkolnego może zostać (w miarę wolnych miejsc) objęte opieką świetlicową.

Jarosław Rola, dyrektor szkoły