Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Jak rozjaśnić egipskie ciemności? Tylko wiedzą! Podróżnik 2024

podróż2423 kwietnia po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkać się z podróżnikiem z grupy „Trzask”. Tym razem do Librantowej zawitał pan Krystian Pyrzak, który opowiadał młodym ludziom o Egipcie. Kraj, do którego podróżuje wielu turystów może być wciąż nieodkryty i tak chyba było tym razem. Kultura, język, jedzenie-wszystko tak odmienne od dobrze nam znanych europejskich. Bo Egipt to nie tylko palmy, Sfinks i wielbłądy. Wczasy w egipskich kurortach niewiele zaś mają wspólnego z życiem zwykłych obywateli. Żeby więc dobrze poznać obyczaje i smaczki tego kraju, wystarczyło wsłuchać się w opowieść pana Krystiana. Można było poznać tajniki czytania egipskiego pisma, zobaczyć jak mumifikuje się Rolnika (na szczęście Marcin z klasy 5. wyszedł z doświadczenia bez uszczerbku na zdrowiu), jak wygląda egipski pantofel z najwyższej jakości skóry i w obowiązujących trendach. Piękne były też prezentowane naczynia, tak dalekie w estetyce od tych promowanych w pewnym szwedzkim sklepie. Lekcja piękna i pouczająca okraszona przy okazji smaczkiem, w postaci słodkich upominków dla najuważniejszych słuchaczy. Tę piękną przygodę mogli przeżyć uczniowie nie ruszając się z Polski. 70 minut upłynęło bardzo szybko, ale wiedza, którą udało się poszerzyć na pewno na dłuższy czas zostanie w uczniowskiej pamięci. Za zorganizowanie spotkania dziękujemy pani Anieli Biedroń.

Czarować słowem- one to potrafią! Nasze uczennice na Gminnym Konkursie Literackim.

czr24Magdalena Paciorek, Anna Mordarska, Justyna Gołąb i Zuzanna Nowobilska to cztery utalentowane dziewczyny, które w dniu 23 kwietnia reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Literackim. Rywalizacja toczyła się w szkole w Chełmcu. Formuła konkursu polega na spotkaniu z ciekawą osobą, która w swojej pracy posługuje się słowem pisanym oraz wykonaniu przez uczniów konkretnego literackiego zadania. W tym roku bohaterem konkursu był pan Jacek Taran- fotoreporter, dziennikarz i fotoedytor „Tygodnika Powszechnego”. Pan Jacek, który swą osobowością ujął uczestników konkursu, opowiadał o trudach zawodu dziennikarza. Tłumaczył na czym polega praca w redakcji i zdradzał ciekawostki dotyczące powstania jego książki pt.: „Biała jaskółka”. Zadanie, które mieli wykonać uczestnicy polegało na stworzeniu historii ujętej w dowolną epicką formę. Miała to być jednak opowieść oparta na zdjęciach wykonanych w czasie reporterskiej pracy pana Jacka. Zadanie trudne, bo fotografie z różnych miejsc świata dokumentowały ciekawe, ale często nowe dla uczestników sytuacje. Dla chcącego jednak nic trudnego. Praca w dwuosobowych zespołach szła sprawnie. Potem uczniowie udali się na odpoczynek do pobliskiej kręgielni, a jury przystąpiło do oceny. Poziom był wysoki, prace ciekawe i wartościowe w przekazie. Nasze uczennice poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze. Piątoklasistki zmierzyły się z reportażem, a siódmoklasistki stworzyły piękne opowiadanie z cennym przesłaniem, aby nie oceniać ludzi, zanim się o nich czegoś nie dowie, bo można kogoś bardzo skrzywdzić. Ania i Magda wróciły z Chełmca z zaszczytnym II miejscem, co jest ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem ich językowych umiejętności. Uczennicom kibicowała i opiekę w czasie konkursu sprawowała pani Paulina Zarzeka.

Gminny Konkurs Języka Angielskiego “Paper Free English Contest” w Paszynie

ang24Nasza szkoła już po raz kolejny skorzystała z zaproszenia SP w Paszynie aby spróbować swoich sił w dość nietypowymkon kursie. Nietypowym, ponieważ odbywa się on w zupełności bez użycia papieru a uczestnicy wszystkie konkurencjewykonują online. W tym rokuLibrantową reprezentowała dwójka piątoklasistów- Zuzanna Turska oraz Oskar Szarek, którym w pełnej emocji dogrywce udało się wywalczyć III miejsce. 

Serdecznie gratulujemy naszym reprezentantom!

Piękna akcja z okazji Światowego Dnia Osób w Kryzysie Bezdomności

bez24Brat Albert Chmielowski mawiał, że trzeba być dobrym jak chleb. To powiedzenie ma podwójne znaczenie dla tych, którzy znajdują się w jakimś życiowym kryzysie. Wtedy często doświadcza się nie tylko braku chleba jako pokarmu dla ciała, ale i dobra od innych, co może być najpiękniejszą strawą dla duszy. Z okazji Światowego Dnia Osób w Kryzysie Bezdomności pani Paulina Witek postanowiła zorganizować piękną akcję, w którą włączyła nasze siódmoklasistki. Natalia, Ola, Ania, Oliwia, Justyna, Magda i Jessica pod opieką pani Pauliny udały się do siedziby firmy Vorwerk w Nowym Sączu. Ich zadaniem było przygotować smaczny i pożywny posiłek dla mieszkańców Domu Brata Alberta. Słowo posiłek jest chyba delikatnym niedoprecyzowaniem, bo należy podkreślić, że dziewczyny przygotowały aż 400 pulpetów, odpowiednio pokaźną ilość ziemniaków i mnóstwo innych smacznych kąsków, które w prosty sposób można wykonać przy pomocy Thermomiksów. To już kolejny raz nasi uczniowie mają ręce gotowe do pracy i ogromną chęć niesienia pomocy potrzebującym. Dziękujemy za to, że można na Was liczyć i mamy nadzieję, że wasze serca na zawsze pozostaną otwarte na bliźniego w potrzebie.

Kangur matematyczny- oswojony i ulubiony!

Oj bardzo „policzony”, to znaczy „matematyczny” ten marzec. Konkursy związane z wiedzą z przedmiotów ścisłych opanowały w naszej szkole trzeci miesiąc roku. W sumie to całkiem dobrze, bo znajomość matematyki naprawdę pomaga w życiu, a Ci, którzy to wiedzą i z tej wiedzy korzystają, już są zwycięzcami. Nasi miłośnicy matematycznych wyzwań z klas 4-8 mierzyli się z zadaniami od Kangura dnia 21 marca. Zadania były dobrane do wieku uczniów, ale każdy- młodszy czy starszy, miał przed sobą nie lada wyzwanie. Myśleli, liczyli, dumali, analizowali, aż czas się skończył i trzeba było złożyć broń (a właściwie tylko odłożyć przybory). Starań i zaangażowania było ze strony uczestników naprawdę wiele. Teraz czekamy na wyniki, które razem z majowym słońcem i zapachem bzów dotrą w wyznaczonym czasie do szkoły. Oczywiście o efekcie uczniowskich zmagań poinformujemy właśnie wtedy, ale już dziś gratulujemy wszystkim śmiałkom, którzy skorzystali z szansy, aby sprawdzić się w matematycznej rywalizacji z dziećmi z całej Polski. Organizatorkami konkursu były panie uczące matematyki-pani Agnieszka Machowska-Leśniak i Anna Sus. Dziękujemy im i z niecierpliwością czekamy na to, co przyniesie maj ????

Matematyczny marzec- Dzień Liczby Pi

W naszej szkole bardzo lubimy liczyć- najbardziej na siebie, bo ta metoda nigdy nie zawodzi ???? A kto lubi liczyć, ten lubi też liczby- małe, większe, bez znaczenia. Na przykład naszą ulubioną liczbą 14 marca jest co roku liczba Pi. W dzień przypisany temu skomplikowanemu bytowi odbywa się w naszej szkole konkurs w całości skupiony na istocie Pi. Organizatorkami wydarzenia są nasze panie matematyczki: Anna Sus i Agnieszka Machowska-Leśniak. To one podejmują się niełatwego wyzwania i sprawdzają, jak bardzo z liczbą Pi zaprzyjaźnili się uczniowie poszczególnych klas. W tym roku rywalizacja dotyczyła uczniów klas 4,5,6,7 i 8. Konkurs rozstrzygano rozwiązując zadania on-line. W każdej kategorii wiekowej przyznano nagrody tym, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami, a byli to: kl.4- Konrad Mucha, kl.5- Jakub Pres, kl.6- Anna Wierny, kl.7- Madzia Paciorek, kl.8- Tomek Pasiut. Fundatorem nagród był pan dyrektor- Jarosław Rola, który wręczył upominki zwycięzcom i pogratulował niezwykłych matematycznych umiejętności. Jak to mówią- liczba Pi dopadnie Ci prędzej czy później, dlatego warto być z nią na przyjacielskiej stopie, dokładnie tak, jak nasi tegoroczni laureaci.

Jesteś tutaj: Home Aktualności