Anioły z Librantowej
- Szczegóły
- Utworzono: 19 styczeń 2014
- Danuta Bernady
Przegląd to okazja do kultywowania tradycji kolędowania oraz integracji dzieci i młodzieży. Regulamin pozwalał na wykonanie przez uczestników dwóch utworów - jednej kolędy i pastorałki lub piosenki bożonarodzeniowej.
Uczennice z klasy V zaśpiewały – ,,Gdy śliczna Panna” oraz ,,O gwiazdo Betlejemska” . Na scenie pojawiły się anioły z fletami i dwie góralki.
Kolędnicy z Librantowej
- Szczegóły
- Utworzono: 19 styczeń 2014
- Danuta Bernady
Uczniowie z klasy V – Arkadiusz Basta, Albert Dekier, Patryk Leśniak i Rafał Rosiek - zgłosili się na XXIII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych w Klęczanach.
9 stycznia 2014 r. pojechali do Gminnego Ośrodka Kultury w Chełmcu. Zaśpiewali i zagrali z ,,Turoniem”, który również im towarzyszył.
Grupie „Z Gwiazdą” z Zespołu Szkół w Librantowej jury przyznało wyróżnienie w kwocie 100 zł. Gratulujemy i życzymy ciekawych pomysłów na dalsze kolędowanie.
Podsumowanie Roku Tuwima
- Szczegóły
- Utworzono: 16 styczeń 2014
- Iwona Szlag
DRODZY UCZNIOWIE!
Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu akademii podsumowującej obchody ROKU TUWIMA.
Uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom nastąpi 27 stycznia 2014 roku
(w poniedziałek) na lekcji wychowawczej.
Serdecznie zapraszamy!
Konkurs recytatorski
- Szczegóły
- Utworzono: 15 styczeń 2014
- Iwona Szlag
„Nauczyli mnie mnóstwa mądrości…”-tymi słowami rozpoczyna się jeden z utworów Juliana Tuwima, który mieliśmy okazję usłyszeć podczas dzisiejszego konkursu recytatorskiego. To już ostatni taki konkurs poświęcony temu twórcy. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum próbowali swych sił w trudnej sztuce recytacji. Nasza młodzież (ta młodsza i ta starsza) doskonale opanowała tekst (często rozbudowany), zachwycała świetną dykcją i nad wyraz dojrzałą interpretacją wierszy. Szanowne jury (p. D. Bernady, p. A. Zarzeka oraz p. J. Janowiec) nie miało łatwego zadania, bo przygotowanie uczestników było imponujące.
"Bajka o dzielnym Szewczyku"
- Szczegóły
- Utworzono: 13 styczeń 2014
- Iwona Szlag
13 stycznia 2014r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć przedstawienia teatralne w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.
Rano wyruszyli do Nowego Sącza najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz nauczania zintegrowanego, aby obejrzeć „Bajkę o dzielnym Szewczyku”. Chłopiec (jak na dzielnego Szewczyka przystało) nigdy nie pozostał obojętny na potrzeby innych- usypywał mrowisko, innym razem naprawiał pszczołom zniszczoną barć lub dzielił się chlebem z głodnymi kaczkami. Okazana przez niego dobroć powróciła do niego, gdy najbardziej tego potrzebował i to właśnie dzięki pomocy swych przyjaciół udało mu się pokonać złą czarownicę. Morału nie trudno się domyślić… dobroć okazana innym powraca do każdego ze zdwojoną siłą…
Szkoła w ruchu - turniej piłki nożnej
- Szczegóły
- Utworzono: 13 styczeń 2014
- Paulina Witek
W czwartkowe popołudnie (9 stycznia) na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, którzy rywalizowali w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej, odbywającym się w ramach akcji „Rok szkoły w ruchu”. Fani piłki nożnej nie zawiedli. Entuzjastów tej dyscypliny było wielu, a frekwencja przybyłych cieszyła oko organizatorki Pani Pauliny Witek. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do rozgrywek, co dało się zauważyć w istnie piłkarskich strojach.













