BEZPIECZNIE DO SZKOŁY- POLICJA CZUWA!

Policjant19W poniedziałek 7 października na lekcji wychowawczej nasza szkolna społeczność zgromadziła się na sali gimnastycznej , aby jak co roku na spotkaniu z policjantami przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Spotkanie zorganizowane zostało w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, której celem jest uczulanie użytkowników dróg, zwłaszcza pieszych na bycie uważnym i ostrożnym. Nasze dzieci wiedzą, co mówią nam znaki drogowe, dlaczego odblaski są takie ważne i od kiedy samodzielnie można maszerować do szkoły. Na zakończenie spotkania policjanci pozwolili obejrzeć młodszym uczniom ich samochód i odpowiedzieli na wszystkie nurtujące młodych ludzi pytania. Miejmy nadzieję, że takie spotkania zminimalizują wszelkie sytuacje, podczas których piesi mogą sami narazić się na zgrożenie zdrowia i życia. Bezpiecznej i szerokiej drogi w roku szkolnym 2019/2020 życzymy nam wszystkim!