Pielęgnujemy tradycję

Pielęgnujemy tradycję

Pamiętamy o przeszłości. Oddajemy hołd bohaterom w trakcie uroczystości rocznicowych.

Rozwijamy talenty

Rozwijamy talenty

Na kołach zainteresowań i realizując różne projekty, możesz rozwijać swoje pasje.

  • Logo szkoły
  • Pielęgnujemy tradycję
  • Rozwijamy talenty

Artykuły

"Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020"

wrzesień19Traycją naszej szkoły stało się przygotowanie przez szóstoklasitów rozpoczęcia roku szkolnego. Tym razem też tak się stało... Już pod koniec wakacji przeprowadzali swoje pierwsze próby, by wypaść jak najlepiej przed szkolną społecznością. Oczywiście nie zawiedli i stanęli na wysokości zadania...

Zanim jednak rozpoczęła się akademia, uczniowie, rodzice i nauczyciele na czele z Panem Dyrektorem szkoły uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ks.Henryk Osora, błogosławiąc wszystkich na kolejny rok szkolny. Następnym punktem było zaprezentowanie przez uczniów klasy szóstej przygotowanego występu. Całą uroczystość poprowadził (w pełni proesjonalnie) Jakub, który doskonale (bez najmniejszego drżenia głosu) odnalazł sie w tej roli. Na szkolnej scenie mogliśmy obserować wakacyjną - przywołującą miłe wspomnienia- scenkę, a także precyzyjnie wykonany taniec (który pokazał, że zarówno dziewczyny jak i chłopcy umieją świetnie tańczyć) oraz usłyszeliśmy recytację wierszy.

Druga część odwoływała się do 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a występujący aktorzy przenieśli nas swoją grą i strojami w te czasy, kiedy pierwszy dzień szkoły stał się jednocześnie pierwszym dniem tragicznych wojennych wydarzeń... przywoływanych dzisiaj po to, by kolejne pokolenia pamiętały i nigdy nie zapominały o tamtych czasach.

Podsumowaniem było wystąpienie Pana Dyrektora, który w swojej przemowie nawiązał do historycznych wydarzeń.

Nad całością i przebiegiem akademii czuwała wychowawczyni klasy szóstej Pani Anna Sus.

Jesteś tutaj: Home