„Demeter i Kora”

kora1"Czasem rzeczy najzwyklejsze

- kiedy się je dzieli z właściwymi ludźmi –

bywają niezwykłe”

[Nicholas Sparks ]

W codziennym zabieganiu zapominamy, że chwile bywają niezwykłe pod warunkiem, że spędza się je z właściwymi ludźmi. Piątoklasiści przekonali się o tym w piątkowe popołudnie…

Przez kilka miesięcy przygotowywali się do występu, na który zaprosili Pana Dyrektora, wychowawczynię, nauczycieli i swoich najbliższych.

Spotkanie rozpoczęła miniatura teatralna pt. „Demeter I Kora”, w której swój aktorski talent ujawnili: Ania Czop (w roli Demeter - cierpiącej matki), Julka ( uprowadzona i nieszczęśliwa Kora), Mikołaj (niezapomniany, z piorunującym spojrzeniem, Zeus), Konrad (budzący trwogę pan podziemia), Krzysztof (Helios, który poznał sekret władcy Olimpu) oraz Domi (w roli narratorki, która poprowadziła widzów przez ową historię).

Kolejnym punktem był pokaz mody… a widowni ukazały się postaci mitologiczne w pełnej krasie. Stroje i atrybuty zostały przygotowane w domu dużo wcześniej, bowiem były tworzone na lekcję języka polskiego podczas omawiania mitologii greckiej. Pomysłowość i kreatywność wykonania była tak wyjątkowa, że prezentacja nastąpiła także przed szerszą publicznością.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć miłych akcentów… Publiczność nie spodziewała się, że zobaczy migających uczniów klasy piątej. Następnie występujący wręczyli przybyłym rodzicom piękne prace plastyczne, jakie wykonali na lekcji plastyki pod okiem Pani P. Zarzeki, natomiast Pan Dyrektor i nauczyciele otrzymali na pamiątkę pracę klasowej artystki – Kalinki. W tym miejscu warto dodać, że oprócz występu na scenie uczniowie wykonali inne działania: Ania Grońska- zaprojektowała zaproszenia, Kala- namalowała plakat, Dawid- stworzył prezentację multimedialną, Damian i Jakub Wielocha- zadbali o realizację dźwięku, Sebastian- odpowiedzialny był za obsługę techniczną, Jakub Frączek- uwiecznił pokaz na fotografiach, a prowadzącymi cały występ były- Martynka i Zuzia.

Wspólnie spędzone popołudnie okazało się pełne wzruszeń, a towarzyszące mu ciepłe przyjęcie i miła atmosfera stały się niezwykłe i niezapomniane.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w projekt, wszystkim zaproszonym gościom za obecność i mamy nadzieję, że na kolejne spotkanie nie będzie trzeba długo czekać.

Pomysłodawczynią projektu była I. Szlag oraz piątoklasiści.