Spektakl w MOK-u

teatr19Uczniowie klas 4, 5, 6, 7 udali się w dniu 22 maja do MOK-u, aby tam móc obejrzeć spektakl bazujący na mitach greckich („W drodze na Olimp”) Starsi w ramach utrwalenia, młodsi jako wprowadzenie, słuchali historii o Prometeuszu, Heraklesie, Dedalu i Ikarze oraz całej plejadzie mieszkańców Olimpu. Widowisko dostarczyło młodym ludziom wielu wrażeń. Swoimi spostrzeżeniami dzielili się między sobą oraz rozmawiali na lekcjach języka polskiego. To ważne, aby być świadomym odbiorcą sztuki, dlatego takie wizyty w teatrze są potrzebne nie tylko od święta. Elementem, który z pewnością na długo zapadnie młodym librantowianom w pamięci będzie występ kilku uczniów z naszej szkoły na scenie razem z aktorami. Tym razem szczęście mieli uczniowie klas 4,5,7, ale przecież szóstoklasiści sami niedawno deptali te same teatralne deski występując na SKAT. Wyjazd zorganizowały nauczycielki języka polskiego, panie: Iwona Szlag, Anna Sezanowicz i Paulina Zarzeka , a w opiece nad uczniami wspierała ich pani Katarzyna Kania.