Babcia i Dziadziu w przedszkolu? Dzień Babci, Dzień Dziadka w naszej szkole

Dzień babci197 lutego w Librantowej swoje święto w niezwykle miły sposób obchodzili Dziadkowie oraz Babcie.

Przedszkolaki pod opieką swoich wychowawczyń - pań: Danuty Bernady i Pauliny Roguz przygotowały bogatą w piosenki i wiersze akademię , którą uczczono wszystkich Miłych Gości. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 14.00 na sali gimnastycznej. Już wiele dni wcześniej trwały jednak próby, przygotowania, własnoręczne tworzenie prezentów i doskonalenie każdego punktu programu. Wszystko wyszło pięknie i wzruszająco, ale i tak pewnie najmilszym punktem spotkania były wspólne zabawy z Babcią i Dziadkiem. Śmiech, serdeczne uściski i zaangażowanie w zadania zdominowały tę część spotkania. Do zabaw tanecznych przygrywał nasz szkolny wirtuoz akordeonu- Jakub Wastag z klasy III gimnazjum. Spisał się doskonale, bo akordeon jest instrumentem, który potrafi wprowadzić taneczny nastrój jak żaden inny.

Po wyczerpującej rywalizacji taneczno-sportowej przyszedł czas na uzupełnienie braków energetycznych. Tu doskonale sprawdził się poczęstunek przygotowany z niezwykłym zaangażowaniem przez Rodziców. Miło jest pić herbatę i kosztować słodyczy, gdy obok lub nawet na kolanach siedzi wnuczek lub wnuczka. Ta chwila mogłaby się pewnie w odczuciu gości nigdy nie skończyć. Jednak jak wiadomo, wszystko, co dobre...., dlatego , zanim pożegnano Drogich Gości, wręczono im jeszcze własnoręcznie wykonane upominki oraz złożono życzenia. Do tych ostatnich dołączył się także Pan Dyrektor, który za pośrednictwem wychowawczyń przekazał najlepsze życzenia Babciom i Dziadkom. Teraz zostaną już tylko wspomnienia, ale jak wiadomo do nich mamy dostęp w każdej chwili i warto z tej możliwości korzystać jak najczęściej...

Babciu, Dziadku- dobrze , że jesteście!