SKAT 2018 -czyli debiut sceniczny grupy „Teatr pod Piątką.”

skat18

„… Był sobie pewien król. A ten król był większy i potężniejszy od wszystkich innych, bo był to król Słońce…” Te słowa rozpoczęły piąty SKAT w Nowym Sączu. Przegląd, na którym librantowskie grupy teatralne goszczą często i chętnie miał w tym roku swój jubileusz. To już pięć lat odkąd młode talenty mogą spróbować swoich sił na deskach prawdziwego teatru. Grupa „Teatr pod Piątką” otwierała zmagania konkursowe w kategorii : Teatr i kabaret. Poradzili sobie znakomicie. Mimo że występ był ich scenicznym debiutem, potrafili wspaniale opanować tremę. Gra w nowym miejscu jest dużym wyzwaniem, które dla naszych aktorów okazało się prawdziwą przygodą. Zakończyła się ona osobistym sukcesem każdego z występujących. Muzyka obrazująca cztery zmieniające się pory roku autorstwa samego Vivaldiego, widowisko budowane na oczach widzów, kilka planów , na których równocześnie toczy się akcja, tworzyły niezwykły klimat opowieści. Cztery nieziemskie córki, jeden zatroskany ojciec i moc dziecięcej wyobraźni - to wszystko dawało widzom możliwość przeniesienia się do świata, który istnieje gdzieś na kartach książki Heleny Bobińskiej. Kogo zaciekawił nasz artykuł- zapraszamy, by na własne oczy doświadczył tego, jak pięknie w swoich rolach odnaleźli się młodzi artyści. Już 11 maja o godzinie 17.00 w sali nr 5 spektakl zaprezentowany będzie raz jeszcze. Może warto dać się skusić? Zapraszamy wszystkich miłośników teatru. Czynimy to w imieniu aktorów: Magdaleny Dekier, Karoliny Kocik, Martyny Miki, Natalii Mróz, Liliany Rosiek, Mikołaja Rośka, Pauliny Wastag i Wiktorii Fydy. Za dokumentację fotograficzną podziękowania należą się Annie Wastag .Film z przedstawienia powstał zaś dzięki profesjonalnemu podejściu Michała Świerada i Krzysztofa Zygmunta z klasy 5. Transport dla uczniów zapewniony został dzięki zaangażowaniu pana dyrektora Jarosława Roli.

Uczniów do występu przygotowała opiekunka koła Paulina Zarzeka. Kibicami młodych aktorów byli koledzy z klasy, którzy razem z wychowawczynią -panią Katarzyną Kanią stanowili niezastąpione wsparcie duchowe dla występujących. Dziękujemy! Miłe towarzystwo stanowili też siódmoklasiści tworzący grupę „Sami Swoi” z opiekunką ich koła- panią Iwoną Szlag. Swoim profesjonalizmem zarażali młodszych i stanowili wspaniały dowód na to, że SKAT przyciąga jak magnes i uzależnia jak czekolada. Ale o tym jeszcze napiszemy…