VI Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej w Librantowej

Ang1730 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Bieńka odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Głównym jego celem było propagowanie nauki języka angielskiego, oraz popularyzacja wokalnego dorobku artystycznego solistów i zespołów anglojęzycznych. Podczas tej edycji konkursu dzieci i młodzież zmagali się z przebojami lat dziewięćdziesiątych. Każda Szkoła mogła zgłosić jednego solistę i jeden zespół wokalny. Pierwsza konkurencja polegała na zaśpiewaniu wybranego utworu. Druga runda wymagała już biegłości w języku obcym, bowiem trzeba było przetłumaczyć wylosowany utwór. Ale na tym nie koniec, bo ostatnie zadanie polegało na uzupełnieniu brakujących wyrazów w tekście przeboju z lat ‘90. W kategorii solista główną nagrodę zgarnęła Joanna Kornaszewska, uczennica ze Szkoły Podstawowej w Klęczanach, zachwycając jury wykonaniem utworu zespołu the Kelly Family „an Angel”. Zespół wokalny z Klęczan również zajął pierwsze miejsce porywając publiczność interpretacją przeboju Eltona Johna „Can you feel the love”. Pan Artur Bochenek - Vice Wójt Gminy Chełmiec - i Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji –Pan Radosław Potoczek wręczyli cenne nagrody, które jak co roku, były finansowane przez gminę Chełmiec. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji i czekamy na Was za rok!