KONKURS „GMINA CHEŁMIEC – NASZE POWIETRZE W NASZYCH RĘKACH”!

Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w Gminnym Konkursie „Gmina Chełmiec– Nasze powietrze w naszych rękach”. Tym razem w konkursie może wziąć udział dziecko tylko wraz z osobą dorosłą.

ZADANIE KONKURSOWE SKŁADA SIĘ Z DWÓCH ETAPÓW:

1.Wykonanie zadania konkursowego przez dziecko dedykowanego dla określonego miesiąca i określonej grupy wiekowej:

Etap

Przedział wiekowy 6-10 lat

Przedział wiekowy 11-15

I Wrzesień

do 16.X.2017r.

Praca plastyczna wykonana na kartce formatu A4 wykonana dowolną techniką plastyczną (kredki, farby, wyklejanka, pastele itp.) stanowiąca odpowiedź na pytanie:

Jak „wygląda” czyste powietrze?

Jak można wykorzystać czyste powietrze?

Jak dbać o czyste powietrze?

Wiersz dotyczący wpływu czystego powietrza na nasze samopoczucie, zdrowie człowieka lub hasło reklamowe dotyczące ww. tematyki.

Długość wiersza czy hasła reklamowego zależy od autora. 10 najbardziej pomysłowych i kreatywnych autorów zostanie nagrodzonych

II Październik

do 6.XI. 2017r.

Jak „wygląda” smog?

Dlaczego smog jest zły?

Jak chronić się przed smogiem?

Wiersz dotyczący wpływu powietrza na nasze samopoczucie, zdrowie człowieka lub hasło reklamowe dotyczące ww. tematyki.

Długość wiersza czy hasła reklamowego zależna od autora. 10 najbardziej pomysłowych i kreatywnych autorów zostanie nagrodzonych.

2. Uzupełnienie przez osobę dorosłą ankietydotyczącej inwentaryzacji ogrzewania budynków

Jeden właściciel budynku mieszkalnego uzupełnia 1 ankietę dotyczącą stanu energetycznego budynku. Aby zgłoszenie konkursowe było ważne konieczna jest odpowiedź na wszystkie pytania zawarte w ankiecie, które dotyczą danej nieruchomości (za wyjątkiem punktu 2 ankiety). Ankieta i praca konkursowa musi być trwale spięta. Uczeń wraz z rodzice, (właścicielem nieruchomości) może wziąć udział w konkursie 1 raz, chyba że dana ankieta inwentaryzacji ogrzewania budynku dotyczy innej nieruchomości (domy dziadków, dalszej rodziny) - do każdej pracy konkursowej musi być dołączona ankieta dotycząca innej nieruchomości.

DLA ZWYCIĘZCÓW PRZEWIDZIANE SĄ CIEKAWE NAGRODY - lampy solarne i roboty solarne.

Ankiety można otrzymać oraz prace składać u koordynatorów konkursu:
Pani Pauliny Brzezińskiej (Mirek) – uczniowie w wieku 6-10lat,
Pani Renaty Zielińskiej – uczniowie w wieku 11-15 lat.
Zakończenie konkursu w naszej szkole 6 listopada 2017r.

Więcej informacji na stronie Gminy Chełmiec: