Pod lupą…

pod lupa17Trzecioklasiści z gimnazjum postanowili bliżej przyjrzeć się dwóm szkołom średnim i udali się do Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz Liceum Sportowego w Nowym Sączu. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Już teraz muszą podjąć decyzję, gdzie będą kontynuować swoją dalszą edukację, żeby to sobie ułatwić najlepiej sprawdzić u źródła. Ekonom przywitał wszystkich odwiedzających muzyką na żywo. Uczniowie owej szkoły, przez cały czas trwania Dni Otwartych, grali utwory bliskie młodemu sercu. Na kolejnych piętrach spotkać można było nauczycieli wraz z wychowankami, którzy przedstawiali poszczególne profile, opowiadali ciekawostki z życia szkoły. Każdy zainteresowany mógł zadać pytania, które na pewno nie pozostały bez echa… Kolejnym punktem wyjazdu było Liceum Sportowe, w którym czekała na naszych uczniów nauczycielka geografii w tamtejszej szkole, by oprowadzić klasę po budynku, pokazać sale lekcyjne i pracownie, jak również profesjonalnie wyposażone sale gimnastyczne, gdzie przyszli sportowcy mieliby spędzać większość czasu. Tym miłym akcentem, z głowami przepełnionymi informacjami i mnóstwem refleksji gimnazjaliści powrócili w mury swojego - jeszcze przez jakiś czas- gimnazjum. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni I. Szlag, a opiekę nad nim w tym dniu także sprawowała Pani P. Zarzeka- serdecznie dziękujemy.