V GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

świniarsko17W dniu 27 kwietnia 2017r w Zespole Szkół w Świniarsku odbył się V Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej. Wzięło w nim udział 13 szkół z Gminy Chełmiec /39 uczniów/. Po uroczystym rozpoczęciu konkursu o godzinie 9 uczniowie przystąpili do I etapu konkursu, w którym rozwiązywali test jednokrotnego wyboru (30 zadań zamkniętych), na rozwiązanie którego mieli 30 minut. Każdy uczeń rozwiązywał test samodzielnie. Punkty drużyny po pierwszym etapie stanowiły sumę punktów każdego uczestnika z danej drużyny. Po skończonej pracy uczniowie przy ciastku i soczku mogli porozmawiać z kolegami i koleżankami z innych szkół. Poprawa testu odbyła się po I etapie konkursu, testy były zakodowane tak aby żaden nauczyciel nie wiedział czyją pracę ocenia. W drugim etapie drużyna otrzymała 1000 zł. w banknotach 10 zł, 20 zł, 50zł, 100zł i 200zł, za które licytowała pytania. Drużyna wygrywająca licytację płaciła ustaloną kwotę pieniędzy i odpowiadała na pytanie. Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy VI: Edyta Młynarczyk, Anna Totoś i Patryk Matusik, ostatecznie zdobywając wyróżnienie. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Uczniów przygotowała oraz sprawowała nad nimi opiekę Agnieszka M-Leśniak.