Wiele talentu ginie z braku odwagi!

Balladyna17 „Balladyna”- scenki teatralne

Bardzo miło zobaczyć jest uczniów w innej odsłonie. Nie siedzących w ławkach, ale działających twórczo, artystycznie. Okazji do tego typu działań szukać należy wśród pięknych tekstów literackich, które nabierają życia podczas niezwykłych lekcji, na przykład języka polskiego. W odpowiedzi na propozycję polonistki , uczniowie klasy II gimnazjum zgodzili się podjąć wyzwanie! I tak oto 2 i 3 marca na klasowej scenie można było nasycić się duchową ucztą. Dwie zupełnie kontrastowe sceny- zabójstwa Aliny i schadzki- nie do końca romantycznej - Goplany i Grabca, bardzo zainspirowały młodych aktorów. Nie tylko opanowali pamięciowo długi fragment tekstu, ale i włożyli wiele serca w wiarygodne odegranie charakterów postaci. Oczywiście pomocna okazała się umowna scenografia i kostiumy, ale bez aktorskiego zacięcia, to nie byłoby to samo. Lekcja pokazała, że „Chcieć to móc!”. Młodzi ludzie udowodnili, że mają w sobie ogromny potencjał, który warto wykorzystywać na każdej, nie tylko niecodziennej lekcji. Zazdrosnym tych aktorskich popisów artystom ( a przecież jest ich w naszej szkole tak wielu-mówimy o artystach a nie zazdrośnikach :) proponujemy zerknąć do naszej galerii i poszukać tam inspiracji do kolejnych aktorskich wyzwań. Opiekę nad występami uczniów sprawowała P. Zarzeka. Wystąpili: Goplana- Wiktoria, Magda, Beata, Jola, Ania, Balladyna- Kamila, Alina- Weronika, Grabiec- Rafał, Arek, Patryk, Piotr, Przemek, Hubert.