,,Pszczeli Raj’’

pszeczeli raj16Wycieczka do pasieki ,,Pszczeli Raj ‘’ w Piątkowej była wyjątkową lekcją ekologii dla dzieci z oddziału przedszkolnego. Na terenie pasieki dzieci mogły zobaczyć pszczoły i ich wyjątkowe mieszkania, a także zajrzeć do wnętrza ula .Właściciel pasieki zaprosił je na krótką prezentację multimedialną i omówił zasady zachowania się w pasiece. Następnie przebrane w ubrania pszczelarzy pomaszerowały za Panem Sławkiem do kolorowych domków. Pszczelarz otworzył ul i wyciągnął jedną z ramek, na której roiło się od pszczół. Dzieci zobaczyły królową matkę , robotnice i trutnia. Stosując się do zasad, które przekazał pszczelarz mogły spokojnie przyglądać się pracy pszczół w pasiece. Miały okazję spróbować pszczelich przysmaków oraz wykonały świecę z wosku ,którą dostały na pamiątkę pobytu w pasiece. Przedszkolaki wręczyły Panu Pszczelarzowi -Sławkowi pamiątkowy ul z własnoręcznie wykonanymi pszczółkami. Dziękujemy Pani Katarzynie Pasiut za zorganizowanie nam tak wyjątkowego spotkania w ,,Pszczelim Raju’’ . Dziękujemy również rodzicom: Pani Irenie Urbanek, Klaudii Nowobilskiej, Monice Mruk za opiekę nad grupą naszych przedszkolaków podczas wycieczki.