PODRÓŻ SZLAKIEM SOLNYM

obraz13.06.2016. roku klasa V wybrała się na wycieczkę do Bochni i Borku. Zwiedzając najstarszą kopalnię soli w Polsce podróżowano przez najpiękniejsze wyrobiska. Poznano narzędzia i urządzenia górnicze, sposoby wydobywania soli w przeszłości oraz podziwiano wykute w soli kaplice i rzeźby solne. Zwiedzanie kopalni zakończyło się z pobytem w najpiękniejszej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja, sklep z pamiątkami, boisko sportowe i plac zabaw dla dzieci. Następnie udaliśmy się do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku, by pozostając w temacie wydobycia soli, przeżyć historie pełną przygód w poszukiwaniu zaginionych skarbów. Poznano szlaki, którymi w średniowieczu podróżowali kupcy transportujący sól. Uczniowie uczestnicząc w programie edukacyjnym „ Wielka wypraw solnym szlakiem „ odkrywali tajemnice dawnych rzemiosł, przekonali się o znaczeniu współdziałania podczas rywalizacji drużyn. Na koniec zostali zaproszeni w następnym roku do ponownego odwiedzenia Centrum Aktywnego Wypoczynku, by wziąć udział w kolejnym programie edukacyjnym. Podczas wycieczki opiekę sprawowali : wychowawca i troje rodziców.