Wisienka na torcie, czyli wręczenie nagród laureatkom Festiwalu Biegowego.

wisienkaBieg po zdrowie – taki był początkowy zamysł akcji. We wrześniu 2015 roku Zespół Szkół w Librantowej już drugi raz brał udział w Festiwalu Biegowym w Krynicy. Dzięki zaangażowaniu nauczycielki wychowania fizycznego- pani Pauliny Witek, 130 uczniów naszej szkoły próbowało swoich sił w sportowej rywalizacji. Propagowanie aktywnego stylu życia to w Librantowej codzienność, dlatego nie dziwi tak ogromne zainteresowanie tym sportowym wydarzeniem. Niesamowita atmosfera Festiwalu udzielała się wszystkim, a duch zdrowej rywalizacji dodawał zawodnikom skrzydeł. Ku wielkiej radości wszystkich uczestników wyjazdu, bieg okazał się także miejscem triumfu dwóch naszych uczennic. Natalia Mróz i Agnieszka Zając to zdobywczynie I i III miejsca w kategoriach klas: 1-3 i 4-6 szkół podstawowych . Tak oto bieg po zdrowie został uwieńczony laurem zwycięstwa. Ale to nie koniec tej historii. W poniedziałek 23 listopada do Zespołu Szkół w Librantowej przybyła Pani Paulina Sudoł. Nasz zacny gość reprezentował organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy- Instytut Wschodni, Festiwal Biegowy w Krynicy oraz Fundację Stypendialną Braci Potoczków.

To właśnie te instytucje odpowiadają za przyznanie stypendiów laureatom Festiwalu Biegowego. Pani Paulina bardzo dziękowała uczniom ZS w Librantowej i ich opiekunom za tak liczny udział we wrześniowej imprezie. Doceniała zaangażowanie i profesjonalne podejście dzieci i młodzieży do tego sportowego wyzwania. Najważniejszym punktem spotkania było jednak wręczenie nagród Naszym Mistrzyniom. Natalia za zdobycie I miejsca otrzymała nagrodę w wysokości 400 złotych. Agnieszka za wywalczone miejsce III została nagrodzona kwotą 200 złotych. Brawa i oklaski koleżanek i kolegów były zasłużone. Owacyjnie przyjęto też wręczenie podziękowania Pani Paulinie Witek, która koordynowała organizację wyjazdu uczniów z Librantowej do Krynicy. Jak wiadomo, w miłym towarzystwie czas płynie szybko. Spotkanie nie trwało długo, ale dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń. Takie „małe-wielkie” szkolne uroczystości uświadamiają nam jak wiele talentów na co dzień skromnie przemierza nasze librantowskie korytarze. Odkrywanie i szlifowanie tych diamentów to nasze najważniejsze zadanie.