Stróże → Wilczyska → Wojnarowa

Stróże2015To miejsca, które odwiedziła klasa 3 podczas wycieczki 22 października 2015 roku. W Stróżach dzieci zwiedziły Muzeum Pszczelarstwa „Sądecki Bartnik”. Tam obejrzały eksponaty w wielowiekowej historii – np. barcie, kłody, ule figuralne i architektoniczne, które są przywracane do życia. Dzieci odbyły też multimedialny spacer po wnętrzu ula. Dodatkową atrakcją była degustacja miodów, które są nie tylko smaczne, aromatyczne ale i zdrowe. W drodze powrotnej dzieci udały się na cmentarz w Wilczyskach, gdzie na grobie poległych żołnierzy i działaczy BCH z naszego regionu zapaliły znicze. Nie zapomniały też odwiedzić groby swoich bliskich. Dzieci zapaliły też znicz na mogile nieznanego żołnierza w Wojnarowej, który również walczył o wolność naszego kraju. Po takiej lekcji historii oraz uczcie dla podniebienia warto odkrywać takie miejsca i dzielić się tym odkryciem, jak to zrobiła już klasa 3 z wychowawczynią i panią Moniką.