KINOJAZDA 2015

indeksW dniach 28.09 – 02.10.2015. w nowosądeckim kinie „Sokół” odbywał się V Festiwal Filmów Dla Dzieci i Młodzieży – Kino Jazda. Uczniowie klasy piątej wraz z wychowawcą i nauczycielami języka polskiego w ramach tego festiwalu uczestniczyli w uroczystym otwarciu i projekcji filmów: Klub włóczykijów (28.09) oraz Mecz życia (30.09). Celem wyjazdu do kina było kształtowanie umiejętności odbioru dzieła filmowego i uwrażliwienie młodego człowieka na wartości, jakie dostarcza sztuka filmowa. Dla niektórych dzieci była to pierwsza w życiu wizyta w kinie.

Korzystając z pobytu w Nowym Sączu, uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki naszego miasta, zapoznali się z charakterystyczną zabudową miasta średniowiecznego oraz rolą, którą pełniło przez wieki. Wrócili do szkoły bogatsi o nowe doświadczenia i wiadomości.