Co łączy gimnazjalistów?

europaNa pewno chęć do zabawy. Najlepszą rozrywkę oferuje jak wiadomo szkoła. Pamiętając o swoich prawie dorosłych wychowankach pani Aniela Biedroń po raz kolejny postanowiła zorganizować imprezę na całego, zwaną u nas swojsko- Dniem Europejskim. 23 czerwca cała szkoła od rana pachniała kuchnią Anglii, Polski i Francji. Po korytarzach snuły się piękne dziewczyny w czerwono-niebieskich spódnicach, tajemnicze damy w prochowcach i kapela w strojach lachowskich. Naszą salą zawładnęły trzy państwa o barwach biało-czerwono-niebieskich: Wielka Brytania, Francja i Polska Wszystko zagrało (kapela też!)

Stanowiska prezentujące kulturę , geografię i historię krajów przyciągały uwagę, uczestnicy konkursów wiedzy zachwycali znajomością dat i faktów, tancerze i wokaliści onieśmielali umiejętnościami. Do tego kolorowa ( oczywiście na temat) publiczność, oczarowane jury i barwne plakaty klas 4,5,6……. Zabawa była wyjątkowa, rywalizacja nie przeszkadzała prawdziwej przyjaznej atmosferze wsparcia i kibicowania. Wszyscy wychowawcy byli dumni ze swoich podopiecznych i zaskoczeni nadzwyczaj wysokim poziomem realizacji zadania. Zwycięzcą- niekwestionowanym i jedynym ostała klasa III gimnazjum (POLSKA, biało-czerwoni!). Nikt jednak nie wyszedł bez nagrody- zadbała o to Pani Biedroń- dobry duch tej niezwykłej imprezy. Rywalizujące klasy oraz uczniów szkoły podstawowej w przygotowaniach do tego dnia wspierali pomocą i radą wychowawcy.