XIV Gminny konkurs kolęd i pastorałek

XIV gminny konkurs pastorałekOdbył się w Zespole Szkół w Paszynie dnia 8 stycznia 2015r .Celem konkursu jest ożywienie tradycji kolędowani oraz integracji dzieci i młodzieży z naszej gminy. Jak każdego roku sala remizy strażackiej w Paszynie zapełniła się po brzegi uczestnikami konkursu. Regulamin pozwala na wykonanie dwóch utworów w tym jednej kolędy. Na scenie pojawiły się uczennice klasy VI, / Kamila Maciaszek, Anna Wastag, Magdalena Młynarczyk , Jolanta Gołąb, Gabryela Szczurek, Beata Chramęga, Weronika Skrzypiec, Wiktoria Fyda, Agnieszka Rosiek/ z gitarami ,skrzypcami i fletami prostymi. Pięknie zaśpiewały kolędę ,,Do szopy hej pasterze” i pastorałkę ,,Skrzypi wóz ,tęgi mróz ”. Z przyjemnością słuchało się akompaniujących na żywo młodych muzyków. Komisja w składzie: Bogdan Matusik, Stanisław Migacz, Andrzej Tyrkiel i Natalia Zabrzeska –Nieć po wysłuchaniu 12 zespołów przyznała naszym uczennicom II Miejsce w grupie szkół podstawowych. Uczennicom i opiekunowi grupy pani Danucie Bernady gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów.