Sportowe horyzonty zostały poszerzone!

festiwal bieg1Stowarzyszenie „Horyzont” działające przy Zespole Szkół w Librantowej zorganizowało wyjazd dzieci i młodzieży naszej szkoły na Festiwal Biegowy w Krynicy. 86 uczniów mogło na własnej skórze przekonać się, co to znaczy rywalizować z rówieśnikami z całej Małopolski. Wszystko odbyło się dzięki zapałowi pani Pauliny Witek, która postanowiła zaszczepić swoim podopiecznym ducha zdrowej sportowej rywalizacji poprzez uczestnictwo w biegach małopolskich, organizowanych już po raz kolejny w Krynicy. Młodzież chętnie przystała na pomysł i wzięła udział w biegu na dystansie 600 metrów. Jednak zanim do tego doszło, uczniowie musieli wstać wcześnie rano, by dotrzeć na miejsce i odebrać pakiety startowe. Później, czekając na swoją kolej, mogli wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów konkursach (np. quizach wiedzy o postaciach z bajek, układaniu puzzli, rozgrywkach w kapsle) oraz zobaczyć występy swoich rówieśników.

W pierwszej kolejności poproszono na start najmłodszych uczestników- uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej. Kolejna rywalizacja przebiegała pomiędzy uczniami klas IV-VI. Gimnazjaliści, jak na najstarszych przystało, musieli poczekać i wyruszyli na krynicki deptak jako ostatni. Słoneczne piątkowe popołudnie sprawiło, że humory dopisywały i z niecierpliwością czekano na ogłoszenie wyników. Zanim jednak wywieszono listy finalistów, na sportowców czekał ciepły posiłek, drożdżówka i pyszne lody. Wszyscy mogli także rozkoszować się wspaniałym smakiem wody, której (jak na specyfikę tego miejsca przystało) było pod dostatkiem. Finał okazał się być szczęśliwy dla dwójki rodzeństwa, które zajęło miejsca na podium. W kategorii klas IV-VI szkoły podstawowej na III miejscu uplasowała się Agnieszka Zając z klasy V, a jej starszy brat Ireneusz (uczeń klasy III gimnazjum) zajął II miejsce. Pozostali uczestnicy imprezy zostali obdarowani pamiątkowymi koszulkami i medalami, a także upominkami od głównego sponsora piątkowych zmagań. Radość i uśmiech na twarzach biegających dzieci i młodzieży upewnia w przekonaniu, że sport to zdrowie, a zdrowie to lepsze samopoczucie. Opiekę nad uczniami w trakcie sportowego wyjazdu sprawowali: C. Gadzina, J. Janowiec, J. Kaliciecki, A. Sus, P. Zarzeka, K. Kania, I. Szlag.

festiwal bieg2festiwal bieg3